Zobacz cały artykuł na: przegladbudowlany.com
Pędzel mały- służy do malowania ciężko dostępnych miejsc na przykład przy framugach drzwi, oknie.
Pędzel duży- wykorzystuje się go do malowania dużych powierzchni, naroży i kątów.
Pędzel zakrzywiony- pomocny w trakcie malowania powierzchni za kaloryferami, a także kaloryferów.
Folia malarska- ochrania podłogę, meble i wszystkie inne przedmioty przed zabrudzeniem farbą. Tania w zakupie, dzięki niej po malowaniu jest znacząco mniej sprzątania.
Taśmy papierowe (szeroka, wąska) - przykleja się ją do listwy przypodłogowej, kontaktów, okien, drzwi i wszystkich innych powierzchni, jakie nie chcemy zabrudzić farbą. Można nią także oddzielać fragmenty ścian, jeśli chcemy pomalować powierzchnię na parę kolorów.
Szpachelka (szeroka, wąska) -nakładamy nią masę szpachlową we wszystkie ubytki, pęknięcia ścian. Można także za jej pomocą usunąć starą farbę, która pęka i łuszczy się.
Plastikowe wiaderko- przygotujemy w nim masę gipsową.
Kuweta- dzięki niej nałożymy w sposób równomierny farbę na wałek.
Wałek- z jego pomocą szybko i łatwo pomalujemy także duże powierzchnie ścian.
Drabinka malarska- najlepiej taka aluminiowa, gdyż jest bardzo lekka. Służy do malowania trudnych dostępnych miejsc na przykład przy lampie, gdzie ciężko będzie nam dojechać wałkiem malarskim, nawet jeśli ma przedłużenie.
Pistolet do silikonu- w trakcie malowania można także zadbać o estetykę szczelin przy listwach podłogowych, o wiele lepiej będą wyglądać, gdy wypełnimy je silikonem.
Siatka do szlifowania, uchwyt do siatki, gąbka ścierna, papier ścierny- kiedy uzupełnimy już wszelkie pęknięcia, dziury po gwoździach itp., należy później je wyszlifować, aby były gładkie, do tego właśnie przydadzą się te akcesoria.
Wiertarka z mieszadłem do szpachli- najszybciej i najdokładniej możemy wymieszać szpachlówkę, gdy użyjemy do tego specjalnego mieszadła do szpachli. Przydaje się, zwłaszcza jeśli mamy wiele miejsc do wypełnienia i chcemy mieć jak najlepiej wymieszaną masę.